Tarım arazileri kimlik kazandı
Baytimur İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Baran Baytimur, Türkiye genelinde yapılan tarım reformu sayesinde tarım arazilerinde toprak bütünlüğünün sağlandığını ve atıl tarım arazilerinin azaldığını söyledi.
MEHMET SAFA CANAT - HASAN CANAT / İSTANBUL

25 yıldır inşaat, tarım ve enerji sektöründe faaliyet gösteren Baytimur İnşaat, Devlet Su İşleri'nin bünyesinde devam eden sulama projeleri ve Tarım Reformu Genel Müdürlüğü'nün yürüttüğü arazi toplulaştırma projeleriyle ön plana çıkan bir firma. Grubun faaliyetlerini Yeni Şafak'a anlatan Baytimur İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Baran Baytimur, Türkiye genelinde yapılan tarım reformu sayesinde tarım arazilerinde toprak bütünlüğünün sağlandığını ve atıl tarım arazilerinin azaldığını söyledi.

ARTIK AKAN SUYA HÂKİMİZ

DSİ'nin inşa ettiği barajların ülkeye katkılarını anlatan Baytimur, 'Ülkemizin su kaynakları eskiye nazaran bugün daha iyi şekilde kullanılıyor" dedi. Baytimur yeni inşa edilen barajlar, sulama projeleri ve göletlerin israfı engelleyip suyun düzenli kullanılmasını sağladığına işaret etti. Küresel ısınmanın hissedildiği bugünlerde, ülkemizin su kaynakları için yapılanların büyük kazanım olduğunu belirten Baytimur şunları söyledi:

BÜYÜK PROJELER BİTTİ

"Şu anda Türkiye'de büyük su projeleri önemli ölçüde bitti. Tarım reformu ile de yeni tarım sahaları oluşturuluyor. Kapalı sistem ile inşa edilen sulama hatlarında, su israf edilmeden tarımsal sulama yapılıyor".

UYARI: YUKARIDAKİ RÖPORTAJ SADECE MEDYA ÇALIŞMASIDIR. ERCİYES GRUP OLARAK BU ŞİRKETLE HİÇBİR TİCARİ BAĞIMIZ YOKTUR.