KİPTAŞ özel firmalara örnek teşkil etmektedir
Çakır Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir ÇAKIR, KİPTAŞ'ın özel firmalara örnek teşkil ettiğini söyledi.
MEHMET SAFA CANAT - HASAN CANAT / İSTANBUL

Öncelikle bize kendinizi tanıtır mısınız?

Adım Abdülkadir ÇAKIR. Çakır Yapı firmasının yönetim kurulu başkanıyım. Aynı zamanda İstanbul Ticaret Odası (63 No’lu) Yurtiçi ve Yurtdışı Müteahhitleri Meslek Komitesi’nde görev yapmaktayım. İki dönemdir de İstanbul Ticaret Odası meclis üyeliği görevini sürdürmekteyim.

TOKİ VE KİPTAŞ ÇOK BAŞARILI

KİPTAŞ hakkında neler söylemek istersiniz?

Yıllardır Türkiye halkı için gerek kamu gerekse özel faaliyetlerde güzel işlere imza atmaktayız. Teknolojik gelişmişliği sağlamış profesyonel çalışmalar yaparken hem kendi ismimizi hem de resmi kurumlarımızı temsil ettiğimizin bilincindeyiz. Son birkaç yıldır durağan geçen inşaat sektörü TOKİ ve KİPTAŞ’ın başarılı projeleriyle atağa geçmiş ve özellikle son zamanlarda önemli bir hareketlilik sağlanmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın Kadir TOPBAŞ Bey’in olaya vakıf ve girişimci kimliği ve KİPTAŞ Genel Müdürü’nün de başarılı çalışmaları bir araya gelince KİPTAŞ özel firmalara örnek teşkil edecek bir konuma gelmiştir.

KİPTAŞ'A ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR

Deprem kuşağında yer alan ülkemiz için devlete tavsiyeleriniz nelerdir?

Deprem kuşağında yer alan ülkemizde ve özellikle de İstanbul’da konut yapımı geleceğimiz adına önemli bir hassasiyet noktası teşkil etmektedir. Bu bilinçte olan işletmemiz TOKİ ve KİPTAŞ’ın insana verdiği değeri üstün çalışmalarıyla temsil etmektedir. Yasalardan kaynaklanan bazı bürokratik engellerle aşılabildiği takdirde dünyaya örnek olacak daha güzel işlere imza atılacağına inancım tamdır. İstanbul gibi bir dünya metropolünün modern şehir görüntüsünü tam olarak alabilmesi için de KİPTAŞ’a önemli görevler düşmektedir. Kamu yararına yapılan bu müspet çalışmalar devam ettiği müddetçe Türk müteahhitlerini daha güzel günler beklemektedir. Biz de kamu yararı ve ülkemiz adına üzerimize düşen görev ve sorumluluğun bilincinde çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

UYARI: YUKARIDAKİ RÖPORTAJ SADECE MEDYA ÇALIŞMASIDIR. ERCİYES GRUP OLARAK BU ŞİRKETLE HİÇBİR TİCARİ BAĞIMIZ YOKTUR.