Mamatlar Göleti bölgeye can verecek
Cekar İnşaat'ın Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bülent Karataş, Antalya Korkuteli'de inşa ettikleri Mamatlar Göleti'nin bir baraj büyüklüğünde olduğunu ve bittiğinde bölgeye can vereceğini söyledi.
MEHMET SAFA CANAT - HASAN CANAT / İSTANBUL

Antalya Korkuteli'de Mamatlar Göleti'ni inşa eden Cekar İnşaat'ın Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bülent Karataş, Mamatlar Göleti'nin bir baraj büyüklüğünde olduğunu ve bu anlamda Mamatlar Göleti'nin bittiği zaman rekor kıracağını söyledi. Karataş, 'Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Bey'in başlattığı '1000 günde 1000 gölet' projesi kapsamında biz de Antalya Korkuteli'nde Mamatlar Göleti'ni inşa ediyoruz. Mamatlar Göleti, teknik özellikleri ile ortalama bir baraj kadar büyüklüğü olan bir gölet projesidir. Bu anlamda Mamatlar Göleti bittiği zaman bir rekora imza atabilir. Şu anda gölet inşaatının yüzde 40'ını bitirdik. Gölet inşaatları ne kadar erken biterse, bölgeye o kadar büyük katkısı olur"dedi. Karataş, "Tarımsal ekonomi ithalatı ve ihracatı da doğrudan etkilediği için gölet inşaatı bittiğinde bölge halkının refah seviyesi de yükselecek. Çünkü gölet projeleri çiftçilere can veriyor. Özellikle Mamatlar Köyü'nde insanlar sebzecilik ve hayvancılıktan geçimini sağlıyor. Gölet inşaatı tamamlandığı zaman köylüler topraklarına yonca da ekebilecek' dedi.

MUHTARIN FENDİ DEVLETİ YENDİ

Mamatlar Köyü halkının Mamatlar Göleti'nin inşaatının bitmesini dört gözle beklediğini belirten Antalya Korkuteli Mamatlar Köyü Muhtarı Süleyman Taşkan, 'DSİ'nin inşa ettiği Korkuteli Mamatlar Göleti, bizim en büyük beklentimizdir. Projenin başladığını görmek ve biteceğini bilmek bizleri çok sevindiriyor. Köyümüzün en büyük geliri sebzecilik olduğu için DSİ'nin sulama projelerinin köyümüze büyük katkıları oluyor" dedi. Taşkan,"Köyümüzde seracılık faaliyetleri yaygınlaşmaya başladı. Çiftçiler artık ürün ekecekleri zaman ziraat mühendislerine danışıyorlar. Bu da köyümüzde sebzeciliğin yanı sıra meyveciliğin de gelişmesine sebep olacak. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde köyümüzde tarımsal faaliyetlerin büyük ölçüde artacağını ve köy halkının refah seviyesinin yükseleceğini düşünüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

UYARI: YUKARIDAKİ RÖPORTAJ SADECE MEDYA ÇALIŞMASIDIR. ERCİYES GRUP OLARAK BU ŞİRKETLE HİÇBİR TİCARİ BAĞIMIZ YOKTUR.