'Suyun çözümü projelere bağlı'
DSİ 3. Bölge Müdürü Hayrettin Baysal, Eskişehir ve çevresindeki illerde ilerleyen yıllarda su sıkıntısı yaşanmaması için acilen inşa edilmesi gereken projeler olduğunu söyledi.
MEHMET SAFA CANAT - HASAN CANAT / İSTANBUL

DSİ 3. Bölge Müdürlüğü'nün Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Sakarya illerine hizmet verdiğini anlatan Baysal, "DSİ 3. Bölge Müdürlüğü olarak yapımı devam eden birçok projemiz var. Bilecik Gölpazarı Akçay Barajı ve Sulaması, Ahiler Barajı ve Sulaması, Bilecik Pazaryeri Dereköy Barajı ve Sulaması ve son olarak Bilecik Gölpazarı Demirhanlar Barajı ve Sulaması planlama aşamasında olan çok önemli projelerimizdir" dedi.

BALLIKAYA 2016'DA

Kocaeli Ballıkaya Barajı'nı inşa eden Yöntaş İnşaat'ın Genel Müdürü Göral Göğebakan ise, "Kocaeli'de inşa ettiğimiz Ballıkaya Barajı'nın amacı Sakarya ve çevresindeki illerin içme suyu ihtiyacını karşılamaktır. Melen Çayı, İstanbul'un Trakya tarafına su taşıyor. Ballıkaya Barajı ise Adapazarı ve İznik ile birlikte İstanbul'un Asya yakasına kadar içme suyu temin edebilecek. Ballıkaya Barajı 2016'da bitecek" dedi.