Alanya-Gazipaşa yolu 2010 yılında bitecek
Karayolları 13. Bölge Müdürü Ahmet Hulki Tuncer, yakın zamanda hizmete açılacak olan Antalya Gazipaşa Havaalanı ve yolunun bölgeye katkı sağlayacağını söyledi.
MEHMET SAFA CANAT - HASAN CANAT / İSTANBUL

Karayolları 13. Bölge Müdürü Ahmet Hulki Tuncer, yakın zamanda hizmete açılacak olan Antalya Gazipaşa Havaalanı için çok büyük önem taşıyan Alanya-Gazipaşa yolunun 31 Aralık 2010 tarihinde bitirileceğini söyledi.

Alanya-Gazipaşa 5. Bölge Hududu yolunun Acil Eylem Planı kapsamında ve bölünmüş yol kategorisinde olduğunu belirten Ahmet Hulki Tuncer; "Bugün itibariyle geldiğimiz noktada Alanya-Gazipaşa arasında 15 km' lik kesimimiz henüz bölünmemiş durumdadır. Projenin yapım ihalesi 2009 yılı içerisinde gerçekleşmiştir. Antalya İl Özel İdaresi ve Antalya Valimizin iş birliğiyle gerçekleştirilen projelerimizden birisidir ve hedefimiz 31 Aralık 2010 tarihinde Gazipaşa'ya kadar olan bölünmüş yolu bitirmektir" dedi.Alanya-Gazipaşa 5. Bölge Hududu yolunu inşa eden Aslanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Aslan ise Gazipaşa-Alanya yolu ile birlikte Gazipaşa Havaalanı'nın da hizmete girmesiyle bölgede bir canlılık yaşanacağını söyledi. Aslan, "Bölgedeki gayrimenkul fiyatları artarak turizm potansiyeli de gelişecektir. Çünkü o bölgede bir ulaşım problemi var. Yine aynı bölgede inşa edilen özel konut projeleri de şu an atıl durumdadır. Gazipaşa-Alanya yolu bittiği zaman atıl konut projeleri de değerlenecektir. Ayrıca Akdeniz ikliminde yetişen tarım ürünlerinin de daha konforlu yollarda hem yurtiçine hem de yurtdışına satılması için bu projenin çiftçilere de faydası olacaktır. Hatta Gazipaşa-Alanya yolunun güzergahı uzatılarak Mersin'e kadar inşa edilecek" diye konuştu.