'İş bitirme belgeleri, maliyet bedellerine göre düzenlenmeli'
Topaktaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nurdan Küçükçelebi, kamu ihalelerinde idarenin bulduğu yaklaşık maliyet bedeli üzerinden iş bitirme belgesi verilmesi halinde firmaların tek başına daha çok ihalelere teklif verebileceğini söyledi.
MEHMET SAFA CANAT - HASAN CANAT / İSTANBUL

Topaktaş İnşaat'ın bir aile şirketi olduğunu söyleyen Nurdan Küçükçelebi, 'Merhum babam Agâh Topak, 1966 yılından 1982 yılına kadar çeşitli devlet taahhüt işleri yaptıktan sonra 1983 yılında Topaktaş A.Ş.'yi, 1986 yılında da Erdinç A.Ş.'yi kurdu. Ağabeyim Erdinç Topak 1993 yılında, babam Agâh Topak da 2009 yılında vefat edince şirketin yönetim kurulu başkanı oldum. Topaktaş İnşaat olarak genellikle baraj, sulama ve şebeke inşaatları yapıyoruz. Bugüne kadar Türkiye'nin birçok yerinde inşa ettiğimiz çok sayıda proje var. Şu anda da DSİ, İller Bankası ve TCDD'nin uhdesinde devam eden projelerimiz bulunmaktadır. Ayrıca Antalya Alanya'da 10 bin m² üzerine kurulu bir beton boru fabrikamız var' diye konuştu. Kamu ihale sistemine de değinen Nurdan Küçükçelebi, 'Kamu ihalelerinde idarenin bulduğu yaklaşık maliyet bedeli üzerinden 'iş bitirme belgesi' verilirse, firmalar tek başına daha çok ihalelere teklif verebilir. Bu da rekabeti artırır, devletimiz için de yerinde bir karar olur' dedi.

ÇANAKKALE BİGA KAYNARCA GÖLETİ 2013 YILINDA BİTECEK

Şu anda yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ettikleri Çanakkale Biga Kaynarca Göleti hakkında bilgi veren Topaktaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mürşit Mahmutoğlu, 'Çanakkale Biga Kaynarca Göleti, 2000 yılında ihalesini aldığımız bir projedir. Aslında gölet değil baraj inşaatıdır. Ödenek yetersizliğinden ve imkânsızlıklardan dolayı projenin bitiş tarihi hep uzatılmıştı. Şu anda ödenek sıkıntımız yok ve çalışmalarımız devam ediyor. 2013 yılında projemizi bitirip teslim edeceğiz' diyerek sözlerini tamamladı.

UYARI: YUKARIDAKİ RÖPORTAJ SADECE MEDYA ÇALIŞMASIDIR. ERCİYES GRUP OLARAK BU ŞİRKETLE HİÇBİR TİCARİ BAĞIMIZ YOKTUR.